Treść główna

NA POMOC UKRAINIE!

Fundacja Antoni niesie pomoc  wszystkim tym którzy cierpią i są w potrzebie z powodu napaści zbrojnej Rosji na Ukrainę. 

W tej sytuacji organizujemy pomoc dla tych którzy już przybyli do naszego miasta, jak również wspieramy naszych braci franciszkanów którzy pozostali na Ukrainie wspierają tych którzy tam pozostali i bronią swoich domów i ojczyzny. 

Każde ludzkie wsparcie jest cenne i bardzo potrzebne. 

Ważne jest aby nasza pomoc była bardzo rozsądna i trafna w potrzeby jakie obecnie są. 

Dla naszych braci na Ukrainie potrzebne są obecnie :

Karimaty, śpiwory, bielizna męska termiczna, latarki, apteczki, ciepłe skarpety męskie, plecaki podręczne, bateria, art. spożywcze o długim terminie. Te rzeczy pojadą na Ukrainę do naszych klasztorów w których obecnie przebywa wiele osób które znalazły schronienie. 

Ważne jest aby rzeczy były nowe.

W Wrocławiu niesiemy pomoc osobom które już dotarły do nas i są po prostu z jedną walizką w ręce.

Ważne aby nasza pomoc świadczyła też o nas i prosimy o rzeczy nowe , lub w dobrym stanie i czyste. Obecnie nie przyjmujemy ubrań!

 Jak można nas wesprzeć: prosimy o produkty spożywcze, chemię , środki czystości i higieny osobistej. Można również nas wesprzeć przez dokonanie wpłaty na konto: IBAN PL10 1600 1156 1840 9076 7000 0001 BIC/SWIFT  PPABPLPK

Nasza pomoc skoncentrowana jest na wsparciu w art. spożywcze, chemiczne, środki czystości. Każdego dnia kilka rodzin otrzymuje od nas paczki  z wsparciem.  Jesteśmy gotowi przygotowywać gorące posiłki codziennie dla uchodźców, oraz nieść im wsparcie w postaci produktów spożywczych. Staramy się na bieżąco kierować rodziny z Ukrainy do rodzin które zgłosiły gotowość ich przyjęcia. Ważne jest aby te rodziny rejestrowały się już na granicy lub w Wrocławiu przy ul. Wittiga 8 . To pomoże im w późniejszym funkcjonowaniu w mieście. Odzież mogą otrzymać w magazynach przy ul. Tramwajowej 1 w „ Czasoprzestrzeni” , lub matki z dziećmi przy ul. Legnickiej 21.  Wszelkie inne prośby i wsparcie  oraz propozycje pomocy można kierować do Archidiecezjalnego Caritas Wrocław ul. Katedralna 7 tel. 71 3271300 mail: wroclaw@caritas.pl, lub do PRZEJŚCIA DIALOGU : wsparcieukrainy@wcrs.pl pod numer tel. 717986497 lub 510011846